Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W naszej szkole odbyły się warsztaty z psychologiem szkolnym, mające na celu zwrócenie uwagi na problematykę zdrowia psychicznego i profilaktykę zaburzeń psychicznych. Uczniowie dowiedzieli się, jak troszczyć się o siebie, czego potrzebuje nasz mózg, aby dobrze funkcjonować oraz w jaki sposób minimalizować ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych. Podczas spotkania młodzież chętnie dzieliła się swoimi pomysłami, a także powstał wielki plakat na temat zdrowia psychicznego.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to świetna okazja, by przypomnieć, jak zadbać o zdrowie psychiczne swoje i swoich najbliższych. To ważne święto zostało ustanowione przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego w 1992 roku. Każdego roku organizatorzy wydarzenia podkreślają, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne. Za każdym razem motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce – w 2022 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego brzmi: „Niech zdrowie i dobrostan psychiczny staną się naszym priorytetem”.

Anita Jankowska