Pomoc dla Powodzian
Zakończyliśmy zbiórkę dla osób z terenów objętych powodzią! Transport rusza w drogę!
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i otworzyli swoje serca dla potrzebujących.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Alicja Dudek
Barbara Majkowska
Ewa Rejnand
Wyjście do biblioteki
„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie” (Umberto Eco)
30 września 2024 r. uczniowie kl. VIII odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Płoniawach-Bramurze. Zapoznali się z działalnością biblioteki oraz poznali zawód bibliotekarza. Spotkanie w bibliotece było również okazją do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych oraz promocji czytelnictwa. A ponieważ 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, wśród nas znaleźli się chętni, by zaprezentować fragmenty „Pana Tadeusza.”
Dziękujemy p. Barbarze Kobylińskiej – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Płoniawach-Bramurze oraz p. Monice Nowickiej za życzliwość, ciekawą rozmowę o zawodzie i poświęcony czas.
Uczniowie kl. VIII,
opiekun Anna Pulkowska
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzięki czytaniu książek pozyskujemy wiedzę, rozwijamy wyobraźnię, pamięć, poszerzamy słownictwo. Czytanie jest okazją do wspólnego spędzania czasu i zacieśniania więzi. Tego dnia uczniowie z klas pierwszych odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki pt. “Jacek, Wacek i Pankracek”, która opowiada o przygodach trójki przyjaciół, którzy rozpoczęli pierwszą klasę. Dzieci dowiedziały się również, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak dbać o książki.
Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i miłą atmosferę.
Ewa Rejnand
Jolanta Henrykowska
Akcja „Sprzątanie Świata”
Sprzątanie Świata, kl. Ib
Czy są wśród nas przyszli fizjoterapeuci?
25.09.2024 r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody”. Tym razem zaprosiliśmy do nas fizjoterapeutkę – panią Martynę Stolarczyk – która opowiedziała o swojej pracy z pacjentami. Młodzież dowiedziała się, jak wyglądają studia na tym kierunku oraz że są różne gałęzie fizjoterapii. Empatia, szacunek do chorego, odporność na stres, duża wiedza z zakresu anatomii i fizjologii oraz innych dziedzin to tylko niektóre z cech, jak podkreśliła pani Martyna, które liczą się w tym zawodzie. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i cenne wskazówki. Tejpy na kolano już umiemy zakładać. Od dziś, Ci, którzy myślą o fizjoterapii, pilnie uczą się biologii, chemii i fizyki!
Na zakończenie życzymy pani Martynie Stolarczyk satysfakcji z wykonywanego zawodu. Ludzie, którzy poświęcają czas i energię na pomaganie innym, są zwykle bardziej zadowoleni z życia i cieszą się lepszym samopoczuciem, co odczuliśmy chyba wszyscy na tym spotkaniu. Pozdrawiamy serdecznie.
Uczniowie kl. VII i VIII, opiekun Anna Pulkowska
Klasa VIII – akcja ,,Sprzątanie Świata”
Uczniowie klasy VIII wzięli aktywny udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”.
Marta Kubacz – Stolarczyk
wychowawca klasy
Wycieczka na Mazury
Wiosłuj, wiosłuj lekko, po rzeki korycie. Radośnie, radośnie, snem jest tylko życie!
20 września 2024 r. uczniowie klas VI i VII wybrali się na wycieczkę na Mazury. Odwiedzili urokliwą Leśniczówkę Pranie, w której przebywał poeta K. I. Gałczyński oraz prawosławną cerkiew w Wojnowie. Główną atrakcją wycieczki był spływ kajakowy Krutynią. Nasi dzielni kajakarze pokonali uroczą trasę z Młyna wodnego do Rosochy (ok. 4 km). Nikt nie narzekał, mimo iż na trasie pojawiły się liczne przeszkody – przewrócone drzewa, kłody czy mielizna. Tego dnia nie zabrakło również innych atrakcji w postaci ogniska, gier i wspólnych rozmów.
Gratulujemy naszym Uczestnikom wyjazdu odwagi i chęci do zmierzenia się z czymś nowym. Udowodniliście, że etykieta wodniacka, kultura i bezpieczne zachowanie nad wodą nie są Wam obce, dlatego obiecujemy, że jeszcze wrócimy na tę trasę.
Opiekunowie:
Anna Pulkowska
Elżbieta Furmańska
Krzysztof Zarodkiewicz
PSYCHOEDUKACJA DLA RODZICÓW
Drodzy Rodzice,
Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie Psychoedukacja dla rodziców prowadzonym przez lekarzy i psychologów Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci w Józefowie Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Prośba o zapoznanie się z materiałami. Spotkania są bezpłatne, bez zapisów.
psycholog szkolny Anita Jankowska