Nagrody rozdane

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to dobra okazja, aby pogratulować naszym uczniom osiągnięć w konkursach przedmiotowych. Już od kilku lat bierzemy udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”. W tym roku największymi umiejętnościami językowymi wykazały się uczennice: Amelia Oleksiak, która uzyskała tytuł laureatki I miejsca konkursu „Z ortografią na co dzień” i otrzymała piękny personalizowany medal oraz Emilia Stolarczyk, która zdobyła zaszczytny tytuł finalistki konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Drogie Uczennice, gratulujemy Wam osiągniętych wyników, dziękujemy, że godnie reprezentujecie naszą szkołę, cieszymy się również, że zdobywacie wiedzę i rozwijacie swoje pasje i umiejętności.

Anna Pulkowska

Koniec roku w kl. V

Dziękuję za wspólnie spędzony rok szkolny 2023/2024. Wychowankom i wszystkim uczniom życzę udanych wakacji. Drogim Rodzicom składam jeszcze raz podziękowania za okazaną życzliwość i pomoc. Do zobaczenia we wrześniu.

Anna Pulkowska

Profilaktyczna pogadanka

Dzielnicowy rejonu gminy Płoniawy- Bramura, st. asp. Jarosław Mrugacz, spotkał się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły, by przypomnieć zasady bezpiecznego wypoczynku w trakcie lata. Z troską uczulał na bezpieczeństwo podczas zabaw w wodzie, w górach, na drodze i na polu. Wszystko to po to, byśmy mogli się spotkać zdrowi i wypoczęci po wakacjach. Dziękujemy serdecznie panu Jarosławowi za dzisiejszą lekcję i całoroczną współpracę.

M. Kacprzykowska

Odliczamy dni do wakacji…

Za chwilę zakończenie roku szkolnego. W ostatnim tygodniu postawiliśmy na integrację i dobrą zabawę. Uczniowie kl. V i VI byli dziś na basenie. Trzeba przyznać, że był to prawdziwy dwugodzinny relaks z różnorodnymi atrakcjami wodnymi.
Wyjazd do Ostrołęki był również okazją, by odwiedzić grób naszego Patrona – Arkadiusza Gołasia.

Opiekunowie: A. Pulkowska, E. Furmańska, K. Zarodkiewicz

Wycieczka klas 1-3

17 czerwca zwiedzaliśmy Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie, jeden z dwóch najstarszych, w naszym kraju, muzeów na wolnym powietrzu. Następnie na łomżyńskim rynku zjedliśmy lody i siedzieliśmy na  słynnej ławeczce Hanki Bielickiej.  Świetnie bawiliśmy  się na sali zabaw „Magiczny Świat”. W kinie Helios obejrzeliśmy premierę filmu familijnego „Garfield”, a na koniec zjedliśmy w restauracji Mc Donald’s.

M. Kacprzykowska