Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu

Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią uczestniczyli w dniu otwartym zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą, profilami nauczania i zasadami rekrutacji na rok szkolny 2024/2025.
Ósmoklasiści mieli też okazję obejrzeć klasopracownie, uczestniczyli w pokazach przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki jak również mogli porozmawiać nauczycielami uczącymi w liceum.

Alicja Dudek

,,Przez krzyż do chwały”

W dniu 27.03.2024r.  obejrzeliśmy w naszej szkole piękny i wzruszający program słowno-muzyczny, wprowadzający nas w przeżycia Wielkiego Tygodnia. Akademię pod hasłem ,,Przez krzyż do chwały” przygotowali uczniowie kl. III wraz z Panią katechetką Przypomnieli  nam najważniejsze wydarzenia zbawcze Triduum Paschalnego. Ukazali sens Krzyża, jako znaku naszej wiary i symbolu największej miłości, miłości Jezusa do ludzi. Następnie ukazali prawdę Zmartwychwstania Jezusa i ogromnej radości Wielkiej Nocy. Występ zakończono życzeniami zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności życia codziennego. Oby Zmartwychwstały Chrystus udzielił nam łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Pokoju w rodzinach i Błogosławieństwa Bożego.  
 
Barbara Golon

Urodziny na polskim

W marcu świętowaliśmy setne lekcje języka polskiego. Było ciekawie i wesoło, w każdej klasie inaczej.;) Były gry i zabawy językowe, dyktando w biegu i wiele, wiele innych atrakcji. Serdecznie dziękuję Rodzicom i Uczniom za urodzinowe torty, ciasta i inne smaczne przekąski. Było bardzo miło!

A. Pulkowska

Recytujemy Miłosza!

25 marca 2024 r. nasze uczennice uczestniczyły w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Starym Szelkowie. W tym roku wszyscy deklamowali wiersze Czesława Miłosza. Wśród nagrodzonych jest nasza uczennica Oliwia Jaśkiewicz, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Słowa pochwały należą się również pozostałym recytatorkom, które zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności artystycznych. A były to: Weronika Witka, Magda Bury, Amelia Oleksiak i Wiktoria Ostrowska.

Anna Pulkowska
Barbara Majkowska