Otwarcie Ścieżki Edukacyjnej

W dniu 18 października 2022r. odbyło się uroczyste otwarcie Ścieżki Przyrodniczo -Edukacyjnej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach-Bramurze, w którym uczestniczyli Wójt Gminy Płoniawy-Bramura Pan Jakub Dudek, zastępca wójta Gminy Płoniawy-Bramura Pani Anna Jastrzębska, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Płoniawach-Bramurze oraz cała społeczność szkolna. Budowa ścieżki została dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Pomoce edukacyjne w postaci gier dydaktycznych i planszy z zakresu między innymi zoologii, botaniki, ornitologii i mikologii przyczynią się poszerzenia wiedzy na temat środowiska przyrodniczego, a także będą doskonałym uzupełnieniem zaplecza dydaktycznego.
W trakcie uroczystości został również rozstrzygnięty „Szkolny Konkurs Ekologiczny”.
Wyniki konkursu:
1. miejsce: Oliwia Jaśkiewicz