Narodowe Czytanie 2022

Wielkiego poety nie można przeczytać raz na zawsze…

7 października 2022 r. odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Tomik ten zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Nasi uczniowie odczytali ballady „Romantyczność”, „Świteziankę” oraz zainscenizowali „Panią Twardowską”. Nie zabrakło samego Mickiewicza i Maryli Wereszczakówny. Zadbaliśmy też o nastrojową muzykę. Mamy nadzieję, że spotkanie z balladami Mickiewicza zachęciło Was do lektury innych dzieł naszego wieszcza.
Dziękujemy wszystkim czytającym, którzy swoim udziałem włączyli się w promocję polskiej literatury. Dziękujemy słuchaczom, którzy swoją obecnością dowiedli, że czytelnictwo w naszej szkole istnieje i ma się dobrze. Zapraszamy za rok do wspólnego czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

A. Pulkowska
O. Zalewska