Archiwum dnia: 8 marca 2023

Zajęcia plastyczne w kl. III

W dniu 08.03.2023 r. (środa) przeprowadziłam zajęcia plastyczne w klasie III na temat: „Galeria sztuki – rodzaje dzieł malarskich. Uczniowie z fascynacją oglądali różne obrazy zarówno malarzy polskich jak i zagranicznych. Rozpoznawali ich rodzaje, wskazywali i określali: pejzaż, portret, martwą naturę i abstrakcję. Jako podsumowanie zdobytych wiadomości dzieci złożyły przyniesione owoce i rysowały ołówkiem martwą naturę. Oto przykładowe prace.

Kolejne dodatkowe zajęcia plastyczne miały miejsce 31.05.2023 r. (środa) na drugiej godzinie lekcyjnej w klasie III. Dzieci oglądały film edukacyjny pt.” Karolek i tęcza”. Poznały podstawowe wiadomości o tym zjawisku meteorologicznym, a następnie przedstawiły 7 kolorów wielobarwnego łuku w pracy plastycznej. Prace zamieszczono na wystawie klasowej.

Małgorzata Gos