Archiwum dnia: 14 grudnia 2022

Przestańmy biec!

14 grudnia 2022 r. uczniowie klasy VI oraz VIII b zaprezentowali swoje zdolności aktorskie
w przedstawieniu pt. „Przestańmy biec!”. Sztuka ta opowiada o młodych ludziach, którzy wiele w swoim życiu osiągnęli, ale chcąc być najlepszymi, wyprzedzić innych i zaspokoić aspiracje rodziców, wpadli w narkotykową pułapkę. Robią wszystko, aby spełniać rozkazy narkotykowych dealerów. Zatracają się w świecie uzależnień. Nasi uczniowie w przejmujący sposób pokazali, jak łatwo można stracić marzenia, bliskich i kontrolę nad swoim życiem. Całe przedstawienie kończy się jednak przesłaniem, że to od nas samych zależy, czy będziemy uciekać w kierunku narkotykowego zniewolenia, czy też będziemy wolni i świadomi własnej wartości. Na koniec występu każdy z uczestników wykrzyczał swoje hasło skierowane do rówieśników. Udało nam się również wspólnie wykonać „Zryw wolnych serc” i wysłuchać utworu „Nie wracajmy jeszcze na Ziemię”.

Anna Pulkowska

Laboratoria przyszłości

W dniu 14 grudnia2022 r. w klasie II odbyła się lekcja z wykorzystaniem laptopa na lekcji języka polskiego w trakcie omawiania tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci wyszukiwały w internecie zwyczaje świąteczne, które odeszły w zapomnienie oraz te, które kultywowane są w ich domach. Szukaliśmy pochodzenia tych obyczajów i ich etymologii.

Jolanta Henrykowska