„Żyj zdrowo”

Owoce i warzywa to źródło pochodzących wprost z natury supermocy, które wzmacniają organizm, dodają energii, poprawiają samopoczucie, zapewniają prawidłowy rozwój i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Powinny być nieodłącznym składnikiem codziennej, zbilansowanej diety, ponieważ są bogactwem cennych witamin i mogą być alternatywą dla słodyczy. O tym właśnie dowiedzieli się uczniowie klasy I podczas zajęć „Jesienny jadłospis” i „Jemy zdrowo i kolorowo” przeprowadzonych w dniach 22 i 23 listopada. Zajęcia te zakończone zostały wykorzystaniem zdobytej przez uczniów wiedzy i przygotowaniem zdrowego drugiego śniadania.
Z produktów przyniesionych do klasy, pod nadzorem wychowawcy i rodziców, uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki, udekorowane pysznymi warzywami, pamiętając o potrzebie zachowania higieny podczas pracy.
Tak jak szybko zostały przygotowane, tak też szybko i z wielkim apetytem zniknęły z talerzy.
Zajęcia te były również czasem pracy twórczej. Warzywa i owoce stały się inspiracją do powstawania wspaniałych prac plastycznych. Ponadto pomogły kształcić u dzieci odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnie i dbanie o higienę podczas spożywania posiłków.

Ewa Załęska