Pasowanie na czytelnika

3 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów I klasy na czytelników. Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawcą odwiedzili bibliotekę szkolną. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do skorzystania z jej oferty.

Wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się o regulaminie jaki obowiązuje w bibliotece szkolnej, dlaczego warto czytać książki i jak należy się z nimi obchodzić. W tym zakresie pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą. Wyjaśnili jak powinno się dbać o książki.

W obecności pani dyrektor Katarzyny Załęskiej, bibliotekarza i wychowawcy obiecali, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Pani Dyrektor przypomniała, jak ważna w rozwoju każdego człowieka jest literatura i życzyła młodym czytelnikom wytrwałości i radości w jej odkrywaniu.

Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne kolorowe zakładki do książek. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

Wydarzenie zakończyło się pierwszym samodzielnym wypożyczeniem książki do domu. Mam nadzieję, że od tego momentu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem przyjaznym, radosnymi bezpiecznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Wychowawca klasy

Ewa Załęska