Rozstrzygnięcie konkursów z okazji DBI

Z okazji Dania Bezpiecznego Internetu w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy o tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci: plastyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III oraz konkurs wiedzy dla uczniów z klas IV-VIII.

Odziały przedszkolne:

Alicja Dudek
Katarzyna Załęska

Konkurs Czytelniczy

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w Gminnym Konkursie Czytelniczo-Profilaktycznym.

I miejsce – Oliwia Jaśkiewicz (kl. VII)
III miejsce – Alicja Wywigacz (kl. VI)
Wyróżnienie – Oskar Rawa (kl. VII)
Wyróżnienie – Hubert Tłomacki (kl. IV)

Konkurs odbył się 26 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie. Gratulacje składamy również pozostałym reprezentantom naszej szkoły: Amelii Głażewskiej (kl. VIII) i Piotrowi Majkowskiemu (kl. VI).

Anna Pulkowska
Barbara Majkowska

Sprawozdanie z Akcji # Sprzątamy dla Polski

Dnia 25 kwietnia uczniowie klas IV-VIII pod opieką nauczycieli – Elżbiety Furmańskiej, Alicji Dudek, Piotra Pawelczyka, Małgorzaty Gos i Marka Mierzejewskiego zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki, po raz kolejny uczestniczyli w akcji # Sprzątamy dla Polski. Wszyscy zostali zapoznani z celami akcji oraz zasadami bezpieczeństwa w tracie jej trwania.

Sprzątaliśmy teren wokół szkoły, gminy, kościoła, drogę na cmentarz, okolice sklepów, boiska, plac zabaw, park i ulice wokół szkoły.

Pogoda dopisała. Było chłodno ale nie padało. Wróciliśmy z zapełnionymi workami, czym przyczyniliśmy się do ratowania naszej Planety. Udział w akcji potraktowaliśmy jako budowanie świadomości ekologicznej uczniów, która, mamy nadzieję, w przyszłości zaowocuje.

Akcję zakończyliśmy wspólnym grillowaniem. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie .

Koordynator akcji Elżbieta Furmańska