Wyniki VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”

Do VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” pod patronatem Starosty Powiatu Makowskiego przystąpiło 76 uczestników.

W kategorii kl. V-VI –31; kl. VII-VIII – 33, szkoły ponadpodstawowe – 12.

15 lutego 2023 r. Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych.

Kategoria kl. V–VI

I miejsce – Maja Grabowska (SP im. Świętego Stanisława Kostki w Amelinie)

II miejsce – Maja Rawa (SP im. Jana Pawła II w Krasnosielcu)

III miejsce – Wiktor Olkowski (SP im. Jana Pawła II w Krasnosielcu)

III miejsce – Sandra Iwaniec (SP nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Makowie Mazowieckim)

wyróżnienie – Adam Bąkowski (SP im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie)

Kategoria kl. VII-VIII

I miejsce – Dawid Sikorski (SP im. Oskara Kolberga w Karniewie)

II miejsce – Dominika Orzoł (SP im. Świętego Stanisława Kostki w Amelinie)

II miejsce – Julia Możdżeń (SP im. Jana Pawła II w Krasnosielcu)

III miejsce – Zuzanna Kobylińska (SP im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krasińcu)

wyróżnienie – Magdalena Żbikowska (SP im. Świętego Stanisława Kostki w Chodkowie Wielkim)

Kategoria szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Wiktoria Ruszczyńska (LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim)

II miejsce – Kacper Wysocki (LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim)

III miejsce – Ewelina Rzewnicka (TE w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim)

wyróżnienie – Weronika Zadrożna (LO w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu)

wyróżnienie – Jan Otłowski – (TE w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim)

Wszystkich laureatów, wyróżnionych oraz opiekunów serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie konkursu, które odbędzie się 28 lutego 2023 r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach-Bramurze. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

PSP im. A. Gołasia
w Płoniawach-Bramurze