Warsztaty profilaktyczne

30 maja 2022 r. uczniowie z klas III – VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych: „Zrozum rolę emocji”, „Przeciwdziałanie uzależnieniom od substancji”, Techniki dobrej komunikacji” oraz „Aktywne metody uczenia się”.

Podczas warsztatów młodzi ludzie poznali techniki skutecznej komunikacji aby odnaleźć się w życiu społecznym i być jego aktywnymi uczestnikami. Indywidualnie odkrywali preferencje ucznia się, poznali aktywne metody, które pozwalają nie tylko na szybsze i trwalsze zapamiętywanie informacji, ale też rozwijają kreatywność, zaradność i poczucie własnej skuteczności.

Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat szkodliwości używek, kształtowali postawę asertywną, utrwalili zasady zdrowego stylu życia oraz rozwijali umiejętność rozpoznawania i nazywania własnych emocji. Warsztaty poprowadziła pani Bogusława Kaszuba.