,,POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU’’

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Gołasia w w Płoniawach – Bramurze w br. zrealizowała zadanie w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Zmodernizowano kuchnię, na ten cel przeznaczono 100 000 złotych, w tym 80 000 zł z budżetu państwa. Gmina Płoniawy-Bramura zapewniła finansowy wkład własny stanowiący 20% kosztów realizacji zadania, tj. kwotę 20 000 zł.

W ramach prac remontowo-adaptacyjnych pomieszczeń kuchennych:
• zakupiono i zainstalowano grzejnik w obieralni,
• rozebrano kuchnię kaflową,
• uzupełniono płytki na ścianach oraz na podłodze w kuchni,
• pomalowano ściany w kuchni,
• zakupiono i zainstalowano dodatkowe lampy oświetleniowe w dwóch pomieszczeniach kuchennych.

Kuchnia została wyposażona w nowe sprzęty, które wpłyną na różnorodność i jakość posiłków w szkole:
• piec konwekcyjno-parowy wraz z akcesoriami,
• trzon gazowy 4-palnikowy na podstawie otwartej,
• kocioł warzelny elektryczny wraz z akcesoriami,
• zmywarko-wyparzarka kapturowa wraz z akcesoriami,
• szafa chłodnicza 400l,
• stół przyścienny ze stali nierdzewnej,
• regał magazynowy,
• dodatkowe elementy wyposażenia kuchni i stołówki: wilk do mięsa, szatkownica do warzyw z zestawem tarcz, miski kuchenne stalowe, łopatki do przewracania, tłuczki do mięsa, tace stalowe, łyżki cedzakowe, szczypce uniwersalne, wiadra, mikser elektryczny blender z ubijaczką uniwersalną, talerze, łyżki, noże, widelce, kubki.

Wykonawca zapewnił również szkolenie dla pracowników oraz 24-miesięczną gwarancję na zakupione urządzenia. Realizacja projektu w Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Gołasia poprawiła standard funkcjonowania kuchni.