30 maja 2023 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach – Bramurze oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Chodkowie Wielkim uczestniczyli w Ekologicznym pikniku dofinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, czekały na nich liczne atrakcje – dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, puszczanie baniek mydlanych, rzut do celu oraz konkursy o tematyce ekologicznej, gry, konkurencje sportowe, bieg ekologiczny.
Dla uczestników przewidziano poczęstunek m.in.: kiełbaski z grilla, owoce, lody, wata cukrowa, popcorn i napoje.
Zwycięzcy Biegu Ekologicznego:
Kategoria 3,4-latki – dziewczęta:
I miejsce – Lena Regulska
II miejsce – Oliwia Wiśniewska
III miejsce – Zuzanna Dudek
Kategoria 3,4-latki – chłopcy:
I miejsce – Jakub Mierzejewski
II miejsce – Aleksander Zygmuntowicz
III miejsce – Julian Bagiński
Kategoria 5-latki – dziewczęta:
I miejsce – Kamila Dąbrowska
II miejsce – Łucja Grabowska
III miejsce – Lidia Wierzbicka
Kategoria 5-latki – chłopcy:
I miejsce – Krzysztof Krzyna
II miejsce – Szymon Wnuk
III miejsce – Dominik Szymański
Kategoria 6-latki – dziewczęta:
I miejsce – Zuzanna Rokicka
II miejsce – Gabriela Godzieba
III miejsce – Zofia Olkowska
Kategoria 6-latki – chłopcy:
I miejsce – Jan Mikulak
II miejsce – Mariusz Dudek
III miejsce – Paweł Gwiazda
Kategoria klasy I-III – dziewczęta:
I miejsce – Julia Zamielska
II miejsce – Lena Wojniłowicz
III miejsce – Wiktoria Ostrowska
Kategoria klasy I-III – chłopcy:
I miejsce – Alan Majkowski
II miejsce – Kacper Rokicki
III miejsce – Dominik Skrzyński
Kategoria klasy IV-VI – dziewczęta:
I miejsce – Magdalena Łukasiewicz
II miejsce – Aleksandra Mierzejewska
III miejsce – Amelia Kowalska
Kategoria klasy IV-VI – chłopcy:
I miejsce – Piotr Majkowski
II miejsce – Dawid Mierzejewski
III miejsce – Mariusz Kosiński
Kategoria klasy VII-VIII – dziewczęta:
I miejsce – Amelia Głażewska
II miejsce – Maria Jastrzębska
III miejsce – Zuzanna Wywigacz
Kategoria klasy VII-VIII – chłopcy:
I miejsce – Krzysztof Domański
II miejsce – Kacper Jóźwik
III miejsce – Michał Grzeszczak
Zwycięzcy Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Mistrz ekologii”
Kategoria klasy IV-VI:
I miejsce – Adam Chodkowski – Szkoła Podstawowa Chodkowo
II miejsce – Paweł Nowotka kl. VI
III miejsce – Mateusz Nowicki kl. VI
Kategoria klasy VII-VIII:
I miejsce – Oliwier Majkowski kl. VIIIb
II miejsce – Zuzanna Wywigacz kl. VIIIb
III miejsce – Maria Jastrzębska kl. VIIIb
Zwycięzcy Konkursu „Eko-dekoracja”
Kategoria klasy I-III:
I miejsce – Małgorzata Dudek kl. III
II miejsce – Emilia Pszczółkowska kl. III
III miejsce – Szymon Domański kl. III
Kategoria klasy IV-VIII:
I miejsce – Amelia Wojniłowicz kl. V
II miejsce – Amelia Głażewska kl. VII
III miejsce – Maciej Rokicki kl. VI
Wyróżnienie: Weronika Witka kl. VII, Magdalena Majkowska kl. V, Weronika Tatarek kl. VIIIa, Hubert Ślusarczyk kl. VI
Zwycięzcy Konkursu plastycznego „Ekologia na co dzień”
Kategoria oddziały przedszkolne:
I miejsce – Gabriela Rokicka
II miejsce – Piotr Dudyś i Szymon Dudyś
III miejsce – Zuzanna Dudek
Kategoria klasy I-III:
I miejsce – Dawid Więcek kl. I
II miejsce – Lena Woiniłowicz kl. I
III miejsce – Daria Kamińska kl. I
Wyróżnienie – Barbara Majkowska kl. II
Nagrody wręczył Pan Jakub Dudek – Wójt Gminy Płoniawy-Bramura oraz Pani Justyna Jakubiak – Dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Wydział zamiejscowy w Ciechanowie.
Dziękujemy za pomoc w organizacji Radzie Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach-Bramurze, OSP Płoniawy-Bramura, Nadleśnictwu Parciaki.
K. Załęska