Pasowanie na czytelnika

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną i pierwsze samodzielne wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Ślubowanie przyszłych czytelników z klasy pierwszej, które odbyło się 16 lutego 2021 r. było dla nich wielkim przeżyciem.

Zaczęło się od pogadanki, z której uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki i je szanować. Następnie zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. W końcu przyszedł czas na uroczyste przyrzeczenie, że będę szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika, wręczenie dyplomów oraz wypożyczenie pierwszej książki. Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania.

Wychowawca klasy
Ewa Załęska