Jasełka przedszkolaków

Od rana w przedszkolu gwarno, wesoło…
mnóstwo dzieci kręci się wkoło.
Zaczął się właśnie okres świąteczny –
przyjdzie Mikołaj, będą prezenty.
Kolędowanie, biesiadowanie…
Odświętnie wszystkie domy ubrane.
Przedszkolacy także chcą uczcić święta
Będą, więc w przedszkolu piękne jasełka!

Narodzenie Pańskie to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji, dlatego zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują nadejścia tych wzruszających i ciepłych chwil. Dzieci z grupy integrującej 2-3-4-latków, aby przybliżyć wydarzenia Betlejemskiej Nocy, 18 grudnia 2012 roku w przedszkolu w sali wypełnionej po brzegi przez rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości zaprezentowały swoje Przedstawienie Jasełkowe.
Wszystkich serdecznie przywitały wychowawczynie, po czym oddały głos naszym małym aktorom, którzy w przepięknych strojach wspaniale odegrali swoje role. Zaprezentowane teksty przeplatane były pięknymi i wzruszającymi kolędami wykonanymi przez dzieci z ogromnym wdziękiem, uczuciem i ekspresją. Dzieci bardzo przeżywały swój występ, a oglądający goście nie kryli wzruszenia. Po tak ujmującym przedstawieniu publiczność nagrodziła naszych małych aktorów gromkimi brawami.
Zaraz po przedstawieniu do przedszkola przybył Święty Mikołaj. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu.
Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Wychowawczynie: J.Juniak, M. Kacprzykowska