Archiwum dnia: 19 kwietnia 2023

#AkcjaŻonikle

W dniu 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się w Akcję Żonkile, która ma na celu upamiętnienie bohaterów Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie klasy V, VIIIa i VIIIb sklejali żółte żonkile – symbol powstania. W tym dniu uczniowie wysłuchali opowiadania „Takich dwóch jak nas trzech” oraz wspólnie dzielili się refleksjami na temat przeżyć chłopców – bohaterów opowiadania w trakcie II wojny światowej. Dzisiejsze lekcje historii to przede wszystkim czas refleksji, przemyśleń nad słabościami człowieka, nad dobrem i złem oraz skutkami naszych wyborów w kontekście II wojny światowej. Lekcje poprowadziła, szablon żonkili i tablicę okolicznościową przygotowała p. Elżbieta Furmańska.