Archiwum dnia: 28 lutego 2023

Uroczystość wręczenia nagród laureatom VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego

28 lutego 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach-Bramurze wręczono nagrody laureatom VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”.

Dziękujemy Panu Staroście Zbigniewowi Deptule za patronat nad konkursem oraz ufundowane nagrody. Wierzymy, że nasza współpraca przyczyniła się do podniesienia poziomu nauczania języka polskiego w szkołach powiatu makowskiego.

Dziękujemy również nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dedykujemy słowa Świętego Jana Pawła II: „Nie popadajcie w przeciętność. Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali.”

Laureatom gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim w Warszawie.

Do zobaczenia za rok!

A. Pulkowska, O. Zalewska

XIX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

Oliwier Majkowski zajął I miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie. W tym roku przemówienia dotyczyły Roku Romantyzmu Polskiego oraz 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Oliwier zachwycił publiczność swoim występem. Jury brało pod uwagę treść wypowiedzi, jasność i logiczność formułowania myśli i piękno ojczystej mowy.

Warto podkreślić, że w dobie pośpiechu coraz częściej nie dbamy o język ojczysty. Mało czytamy, rozmawiamy, ulegamy modzie językowej, która z kulturą języka nie ma nic wspólnego. Dlatego warto od najmłodszych lat wyczulać dzieci na piękno ojczystej mowy, bo to z pewnością zaprocentuje w dorosłości. Naszemu Laureatowi serdecznie gratulujemy wygranej!

A. Pulkowska