Archiwum dnia: 9 lutego 2023

Zabawa choinkowa

Karnawał to czas zabaw i balów. Wspaniałą ku temu okazją była zabawa choinkowa, która odbyła się w naszej szkole w czwartek 9 lutego 2023 r. Całą zabawę uświetnił DJ DesPassato. Dzieci oraz młodzież chętnie bawiła się w rymie znanych i lubianych przebojów. Uczestnicy mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Dodatkowymi atrakcjami były: malowanie twarzy, malowanie włosów sprayem zmywalnym, sklepik ze słodyczami oraz loteria.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za przygotowanie poczęstunku oraz za czuwanie nad dobrą zabawą wszystkich uczestników.

Rada Rodziców, Dyrekcja oraz Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach – Bramurze składają serdeczne podziękowanie za bezinteresowną pomoc i życzliwość oraz przekazanie darów i środków finansowych na loterię:
1. Apteki w Płoniawach-Bramurze.
2. Firmy JOL-MET.
3. Firmy Melvit.
4. Firmy Zieliński Pasze & Agro.
5. Gospodarstwa Rolnego GoldenMilk.
6. Koła łowieckiego Odyniec.
7. Koła łowieckiego Świt.
8. Pana Dariusza Wierzbickiego Wicestarosty Powiatu Makowskiego.
9. Pana Jakuba Dudka Wójta Gminy Płoniawy-Bramura.
10. Pana Piotra Szczęsnego.
11. Pani Pauliny Noceń Firma Tasomix.
12. Państwa Doroty i Pawła Flanczewskich.
13. Państwa Ewy i Romana Dudyś.
14. Sklepu PRIM w Krasnosielcu.

Życzymy satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć oraz samych pogodnych i radosnych dni.

Konkurs strażacki

9 lutego odbył się Gminny Konkurs Strażacki Młodzież zapobiega Pożarom. Naszą szkołę reprezentowali:
W kategorii I-4- Aleksander Wierzbicki
W kategorii 5-8- Mają Wejner i Franciszek Kobyliński.
Franciszek Kobyliński zakwalifikował się do etapu Powiatowego. Gratulujemy.

Anna Jaworska

„Ortografia na medal” – eliminacje powiatowe

9 lutego uczniowie naszej szkoły przystąpili do VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Dyktando było długie, a trudności ortograficzne różnorodne i dotyczyły niemal wszystkich reguł pisowni. Uczestnicy dzielnie walczyli z zawiłościami naszej ortografii i interpunkcji. Niestety, w tym roku nie udało się nikomu z naszej szkoły przejść do kolejnego etapu. Mimo wszystko gratulujemy udziału w konkursie i zachęcamy do dalszej wytężonej pracy.

Anna Pulkowska, Oliwia Zalewska