Archiwum dnia: 9 września 2021

Program profilaktyki uzależnień w formie warsztatów słowno – muzycznych

W czwartek 9 września 2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach – Bramurze odbył się  program profilaktyki uzależnień w formie warsztatów słowno – muzycznych „Droga donikąd” w wykonaniu Arkadiusza Zawilińskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VII.

Arkadiusz Zawiliński – bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji, jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Jednak jego dzieckiem od początku do końca jest formacja Na Drodze, w której pełni rolę dostawcy formy i treści.

Program Arkadiusza Zawilińskiego to bloki tematyczne dotyczące uzależnień od alkoholu, narkotyków, papierosów i dopalaczy. Przeplatane utworami muzycznymi wypowiedzi, pozwalają bardziej przyswoić i zapamiętać przekazywane treści. Artysta przestrzega młodzież przed zagrożeniami, jakie niosą za sobą próby sięgania po używki.

Narkotyki niszczą. Najpiękniejsze utwory pisze się na trzeźwo. Narkotyki, alkohol to droga donikąd. Nałóg niszczy to, co dla człowieka najcenniejsze: rodzinę, pracę i wartości duchowe. Zastanówmy się nad tym – rozwijajmy swoje zainteresowania, pasje, realizujmy cele.

Wycieczka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

9 września 2021 r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wybrała się na wycieczkę na Mazury. Uczniowie odwiedzili Leśniczówkę Pranie, w której mieści się Muzeum K. I. Gałczyńskiego oraz prawosławną cerkiew w Wojnowie. Główną atrakcją wycieczki był spływ kajakowy Krutynią. Nie zabrakło również innych atrakcji w postaci musztry, ogniska, wspólnych rozmów na temat życia wolnego od nałogów i uzależnień.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płoniawach-Bramurze za dofinansowanie wyjazdu.

Opiekunowie MDP