Archiwum dnia: 26 lutego 2021

Fiksum-dyrdum z powodu pandemii

Czy naraz, ni stąd, ni zowąd, ni z tego, ni z owego, chichrasz się? Czy tłuczesz się po chałupie jak marek po piekle? Jeżeli tak, to na pewno dostałeś fiksum-dyrdum z powodu pandemii.

Z tymi oraz innymi trudnymi wyrazami musieli uporać się uczestnicy VI Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”, który odbył się w ubiegły piątek 26 lutego 2021 r. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju nie mogliśmy, jako organizatorzy, gościć Państwa w naszej szkole. Udało się jednak znaleźć rozwiązanie, by nie odwołać konkursu. Uczestnicy pisali go w swoich szkołach. Teraz cierpliwie czekamy na wyniki, które komisja ogłosi 5 marca 2021 r. Znajdziecie je na stronie internetowej naszej szkoły.

A. Pulkowska